​Nadia i Lenka to dwie cudowne siostrzyczki, których zdrowie i los nie oszczędziło. Mama dziewczynek, Pani Teresa to bardzo dzielna kobieta, która codziennie walczy o ich zdrowie i codzienność.

Zacznijmy historie od Nadii.
    Dziecko które nie może chodzić do szkoły, spotykać rówieśników, poznawać nowych znajomych jest bardzo pokrzywdzone. To tam zawiązuje się przyjaźnie, tam buduje się charakter człowieka. Stan zdrowia nie pozwala małej uczęszczać na lekcje z innymi uczniami, mała Nadia musi mieć nauczanie indywidualne - ale nic straconego. Jeśli uzbieramy na specjalistyczną pompę insulinową, pozwoli jej ona na normalne funkcjonowanie !!! Koszt takiej pompy to ok 20 000 zł. To ogromna kwota dla jednej rodziny, ale jak niewielka dla tysięcy osób.

     Nadia, mając trzy i pół miesiąca przeszła zapalenie opon mózgowych – meningokoki typu c. Lekarze nie dawali dużych szans na przeżycie , przez trzy doby była jak warzywo z wysoka gorączką , której nie mogliśmy zbić , lekarze włączyli leczenie o szerokim spektrum. Po trzeciej dobie temperatura spadła , pozostaliśmy w szpitalu jeszcze trzy tygodnie. , cała rodzina przeszła leczenie w kierunku wirusowo –bakteryjnym. U Nadii w czasie leczenia zauważono niedosłuch na lewe ucho oraz niedowład lewej rączki i nóżki. Skierowano Nas do poradni Małopolskie Centrum Słuchu i Mowy do doktora Lekarza medycyny Bogusława Barańskiego., po leczeniu Nadia została skierowana do poradni logopedycznej, psychologicznej i rehabilitacyjnej w Krakowie. Sama Rehabilitacja przeprowadzona została w szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu. Nadia miała przyznane wczesne wspomaganie (już jako 4 latka) jest leczona i konsultowana w wielu poradniach specjalistycznych (Kardiolog, Neurolog, Laryngolog, Immunolog, Alergolog, Okulista) Miała zeza zbieżnego , a obecnie ma ćwiczenia na wzmocnienie mięśni gałek ocznych.

​    W maju 2020r rozpoznano u Nadii cukrzycę typu I , jest to rodzaj cukrzycy dożywotni. Jest obecnie leczona Insulina dzienną i nocna podawaną przez peny . Wskazana i zalecana do normalnego funkcjonowania dziecka jest pompa insulinowa , a czas oczekiwania z Funduszu NFZ to ponad 3 lata w tzw. wersji podstawowej. Pompa umożliwiła by Nadii możliwość chodzenia do szkoły z całą klasa, mamy również wskazane badania WES , których koszt jest na chwile obecną 5900zł . To są zbyt duże kwoty aby móc je samemu zorganizować .

​     Lenka natomiast od urodzenia ma problemy z bezdechami , z padaczką , z zakażeniami dróg moczowych i zaparciami , ma koślawość kolan i stóp. Jest pod stałą opieka kilku poradni specjalistycznych (Kardiologia, Nefrologia, Ortopedyczna i Rehabilitacyjna). Jest po badaniach genetycznych ale do zrobienia zostały badanie WES . Ma przyznane wczesne wspomaganie, powinna mieć tez terapie SI, cały czas chodzimy do Logopedy oraz na zajęcia z pedagogiem specjalnym .

     Na dzień dzisiejszy potrzebujemy pomocy Finansowej dotyczącej Badań genetycznych WES , specjalistycznej pompy Insulinowej, rehabilitacji sensorycznej . Nie jesteśmy w stanie samodzielnie tego wszystkiego zorganizować.

Prosimy o Wasze wsparcie.

Pomóc dziewczynkom możesz dokonując wpłaty na konto :
Fundacja Licytuje-Pomagam

mBank 21 1140 2004 0000 3102 7936 0227
Tytułem ,,Pomoc dla Nadii i Lenki 031220’’

Siostrzyczki w walce o zdrowie. Nadia i Lenka mają szanse normalnie funkcjonować. Potrzeba jedynie dobrych ludzi.

22 618.91 zł 113.09%

Pomóż nagłośnić zbiórkę